Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Пільговий проїзд у муніципальному транспорті для всіх пільгових категорій

Створено: 2018-07-11 16:27:34Оновлено: 2018-07-12 09:10:55

У Кривому Розі, на відміну від інших міст, буде збережено пільговий проїзд у муніципальному транспорті для всіх пільгових категорій

Після введення Києвом монетизації на проїзд, у Кривому Розі буде збережено пільговий проїзд у муніципальному транспорті для всіх пільгових категорій. Мер Юрій Вілкул доручив провести детальний розрахунок виділення з місцевого бюджету в 2019 році грошей на компенсацію пільгового проїзду в міському транспорті для всіх категорій пільговиків.

Кабміном затверджено новий порядок надання пільг на проїзд у пасажирському транспорті: поїздах, електричках, автобусах, тролейбусах, трамваях. Уряд, у рамках децентралізації, перекладає фінансування пільг на місцеві бюджети.
 «І це при тому, що вже три роки як держава фактично не компенсує перевізникам витрати на пільговий проїзд.

Якби в Кривому Розі міська влада не виділяла на це гроші з місцевого бюджету, то пільгового проїзду вже не було б.

Уряд зняв з себе проблему фінансування монетизації пільг на проїзд і переклав її на місцеві бюджети», - сказав Юрій Федосенко голова Криворізької міської організації ветеранів Афганістану.

Крім цього, запроваджуючи монетизацію, уряд зменшив кількість пільгових категорій, виключивши найчисленнішу - пенсіонерів за віком. У Кривому Розі з 165 тис. пільговиків, більше 100 тис.- пенсіонери.

Що стосується інших категорій, то діти до 6 років з багатодітних сімей, афганці, чорнобильці, учасники бойових дій, інваліди зможуть скористатися 30 поїздками на місяць на громадському транспорті та приміських маршрутах. Замість безкоштовних послуг люди отримуватимуть гроші, якими будуть розплачуватися за поїздки.

Розмір щомісячної виплати для жителів Дніпропетровської області, так розрахувала обласна державна адміністрація, склав 72 гривні на місяць.

«Це може сильно вдарити по криворізьким пенсіонерам, особливо працюючим, кому доводиться часто їздити.

Люди змушені будуть оплачувати «понадлімітні» поїздки зі своєї кишені.

Якщо уявити ситуацію при компенсації 30 поїздок, їх явно вистачить тільки на 15 днів проїзду туди і назад. А при необхідності їздити з пересадками – ще набагато менше. Тому, перш ніж перейти на монетизацію, ми постараємося зберегти для криворіжців усі пільги, не порушуючи їх прав», - сказала начальник міського департаменту соцполітики Інеса Благун.

За дорученням мера Юрія Вілкула департаментом соцполітики буде проведено аналіз по всіх, без винятку, пільговим категоріям з тим, щоб передбачити на 2019 рік у міському бюджеті гроші на компенсацію пільгового проїзду в міськелектротранспорті для всіх пільговиків.

Нагадаємо, незважаючи на те, що урядом ще в 2015 році були скасовані пільги на проїзд, у Кривому Розі за дорученням мера Юрія Вілкула збережений безкоштовний проїзд для всіх пільгових категорій.

 

 

 

11 липня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради