Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Відбувся навчальний семінар на тему «Відкриті дані»

Створено: 2019-06-11 13:53:43Оновлено: 2021-06-03 16:36:10

         В Україні, як і в усьому світі, стрімко розвивається сфера відкритих даних. Відкриті дані − це інформація, до якої будь-хто має доступ і яку будь-хто може використовувати і поширювати. Їх використовують як органи влади, так і наукові, дослідницькі, освітні установи, комерційні компанії та громадяни. На основі відкритих даних створюють корисні для бізнесу та суспільства сервіси. У жовтні 2016 року Україна офіційно приєдналася до Міжнародної хартії відкритих даних, взявши на себе зобов’язання перед міжнародною спільнотою впроваджувати національну політику відкритих даних відповідно до принципів хартії.

         Відкриті дані мають потужний антикорупційний ефект, сприяють прозорості влади, позитивно впливають на розвиток економіки.

         Уміння кваліфіковано працювати з даними й управляти ними надзвичай-но важливо для працівників місцевого самоврядування − адже лише на основі надійних і коректних даних можна приймати виважені і ефективні управлінські рішення.

         11.06.2019 року у виконкомі Криворізької міської ради відбувся навчальний семінар за участі представників відділів, управлінь, інших виконавчих органів міської ради з питань оприлюднення та оновлення наборів даних у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua) та на офіційному веб-сайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету (kr.gov.ua)

         З метою організаційного забезпечення оприлюднення та оновлення пу-блічної інформації її розпорядниками − міською радою та її виконавчим комітетом, визначеними Законом України "Про доступ до публічної інформа-ції", ураховуючи зміни, внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 №409 до Постанови Кабінету Міністрів України від  21 жовтня №835 "Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних", під час навчального семінару були розглянуті та обговоренні практичні й методичні питання щодо оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних відповідно до чинного законодавства України.

12 червня 2019

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.