Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Про результати проведення громадських слухань

Створено: 2018-05-11 15:46:22Оновлено: 2018-05-11 15:47:18

Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», у виконкомі міської ради 07.05.2018 відбулись громадські слухання з питання обговорення проекту рішення міської ради «Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати, пільг зі сплати за землю та затвердження Регламенту оподаткування земельних ділянок на території міста Кривого Рогу у 2019 році». В обговоренні взяли участь члени територіальної громади та депутатського корпусу, суб’єкти господарювання, представники органів місцевого самоврядування, податкових інспекцій міста, засобів масової інформації.

Були обговорені питання обґрунтованого встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста Кривого Рогу на 2019 рік. З метою забезпечення єдиного підходу до податкових ставок вбачається за доцільне встановлення ставок земельного податку та розміру орендної плати за землю відповідно до видів цільового призначення земель згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року №548. Застосування такого підходу гарантує дотримання основних принципів оподаткування, встановлених чинним законодавством України, і виключає можливість податкової дискримінації.

         У процесі розробки проекту регуляторного акту розглянуті всі можливі альтернативи щодо розміру ставок плати за землю від мінімальних до максимальних згідно з Податковим кодексом України. Ураховуючи соціально-економічну ситуацію в державі, розміри податкових платежів за користування землею для громадян та суб’єктів малого підприємництва пропонується залишити на рівні 2018 року. Разом з тим, з метою підтримки та подальшого розвитку міської інфраструктури за рахунок бюджету розвитку, можливості якого вкрай обмежені, пропонується збільшити розмір платежів за землю для підприємств високоприбуткового бізнесу, а саме: гірничодобувної галузі й металургійного комплексу, а також для підприємств, що посідають монопольне становище на ринку товарів та послуг, зокрема тих, що здійснюють транспортування, зберігання, оптову й роздрібну торгівлю газо- та нафтопродуктами, розподілення газу, постачання електроенергії, пари та гарячої води, збирання, очищення й розподілення води, надають послуги у фінансово-кредитній сфері. При цьому, слід урахувати, що відповідно до змін, унесених з 01.01.2018 до Податкового кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», плата за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється в розмірі 25% податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 ПКУ (п.284.4 ст.284 ПКУ). Для недопущення втрат бюджету при встановленні ставок плати за землю для вищевказаної категорії землекористувачів з урахуванням пільги пропонується врахувати, що фактично до бюджету буде надходити лише 25% плати за землю, тому доцільно відповідно збільшити ставку плати за землю.

         Після проведення повного і всебічного аналізу п’яти можливих альтернатив щодо розміру ставок та пільг з плати за землю, обрано наступну: залишення пільг з плати за землю на рівні 2018 року, установлення ставок плати за землю з урахуванням диференціації за групами землекористувачів і видами цільового використання земель для громадян та суб’єктів малого підприємництва – на рівні 2018 року; для підприємств гірничодобувної галузі й металургійного комплексу – у розмірі 4% від нормативної грошової оцінки землі; для підприємств-монополістів на ринку товарів та послуг (що здійснюють транспортування, зберігання, оптову й роздрібну торгівлю газо- та нафтопродуктами, розподілення газу, постачання електроенергії, пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води, надають послуги у фінансово-кредитній сфері) – 1,3% від нормативної грошової оцінки землі. Застосування такої альтернативи є найбільш прийнятним. Уведення в дію запропонованого регуляторного акта забезпечить виконання прогнозних показників надходжень з плати за землю до бюджету міста у 2019 році в розмірі 1 102,40 млн. грн. та, разом з тим, недопустить збільшення податкового тиску на громадян і суб’єктів малого підприємництва.

         Наголошуємо, що термін громадського обговорення проекту рішення міської ради «Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати, пільг зі сплати за землю та затвердження Регламенту оподаткування земельних ділянок на території міста Кривого Рогу у 2019 році» триватиме до 24.05.2018 включно. Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються в письмовій формі від громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів у здійсненні державної регуляторної політики управлінням розвитку підприємництва виконкому міської ради (поштова адреса: 50101, м. Кривий Ріг, площа Молодіжна, 1, каб. 510, тел. 74-39-72, електронна адреса: urp@kr.gov.ua) та управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин виконкому міської ради (поштова адреса: 50101, м. Кривий Ріг, площа Молодіжна, 1, каб. 520, тел. 92-13-81, 74-24-33, електронна адреса: umazv@kr.gov.ua). А також на електронні почтові скриньки виконкому міської ради mvk99@kr.gov.ua і виконкомів районних у місті рад Металургійної, Довгинцівської, Покровської, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської: dzr_vk@ukrpost.uadlg_vk@riad.com.ua,zhv_vk@ukr.neting.zagal104@ukr.netsrvk@srvk.gov.ua,trn-vk1@i.uacg-ispolkom-zag@vykonkom-tsmkr.gov.ua.

        

Управління містобудування, архітектури та земельних відносин, розвитку підприємництва виконкому міської ради

11 травня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради