Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Щодо надання невідкладної допомоги

Створено: 2014-10-01 17:03:17Оновлено: 2014-10-01 17:06:11

У повсякденному житті екстрені ситуації виникають несподівано.  Це можуть бути забої, розтяги, переломи у побуті, при  заняттях спортом; відмороження,  теплові удари, ураження електричним струмом, допомога  при утопленні. Такі ситуації, як правило розвиваються стрімко і у відсутності людей з медичною підготовкою, а неправильні дії оточуючих замість допомоги здатні принести шкоду. Часто люди не знають елементарного – як перев’язати рану, виміряти температуру тіла, артеріальний тиск та інші нескладні правила надання первинної допомоги. Однак у випадку одержання травми, раптових невідкладних станів роль вчасно зробленої допомоги в поверненні людині здоров'я значно зростає.

Велику актуальність набуває допомога при дорожньо-транспортних пригодах. Безпосередньо на місці дорожньо-транспортних пригод або на шляху в лікарню гине більш половини з померлих від наслідків аварій. Багатьох людей можна було б врятувати при відповідній підготовці учасників дорожнього руху. Першу допомогу потерпілому повинні надавати не тільки медичні працівники. Очевидно, що кожна людина повинна мати відповідні навички і навчатися цьому треба зі шкільної лави.

Звернувши увагу на особливе значення в реаліях сьогодення вміння надати  домедичну допомогу, в лікувально-профілактичних закладах міста організовані заняття для мешканців міста по наданню невідкладної допомоги згідно графіків. Реєстрація бажаючих прийняти участь у таких заняттях проводиться в реєстратурі лікувального закладу.

Також навчальні відеоматеріали по наданню допомоги доступні на сторінці Міністерства охорони здоров’я в YouTube:  https://www.youtube.com/playlist?list=PLGVZyDkrMM_QrjemyQ5j56G8sQolHsYoG

 


 

01 жовтня 2014

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради