Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВИКОНКОМ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ: ЯК ЗАКРІПИТИ НЕРУХОМІСТЬ ЗА ДЕРЖАВНИМИ ТА КОМУНАЛЬНИМИ УСТАНОВАМИ?

Створено: 2018-07-10 15:49:45Оновлено: 2018-07-10 15:50:29

ВИКОНКОМ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ: ЯК ЗАКРІПИТИ НЕРУХОМІСТЬ ЗА ДЕРЖАВНИМИ ТА КОМУНАЛЬНИМИ УСТАНОВАМИ?

 

До виконавчого комітету Криворізької міської ради часто звертаються представники юридичних осіб державної або комунальної форми власності з питання реєстрації нерухомості. Це заклади освіти і охорони здоров’я, військові частини та пожежно-рятувальні загони, а також підприємства, підпорядковані державі або територіальній громаді. Питання у всіх одне – як зареєструвати за собою нерухомість?

У зв’язку з цим, виконавчий комітет Криворізької міської ради доводить до відома таких суб’єктів інформацію про те, як правильно оформити та закріпити за собою нерухоме майно, що перебуває в їх користуванні.

По-перше, чинним законодавством передбачено можливість передачі майна комунальним та державним установам, зокрема, на праві оперативного управління або праві господарського відання.

Правом оперативного управління визнається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).

Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Звертаємо увагу, «баланс» є бухгалтерським поняттям, не є різновидом права користування та на сьогоднішній день не підлягає реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

По-друге, підставою для реєстрації права господарського відання або права оперативного управління є рішення власника нерухомого майна.

Жоден інший документ, навіть статут юридичної особи, не підтверджує виникнення у комунального чи державного закладу права оперативного управління або господарського відання.

При цьому, власником нерухомості є держава в особі відповідного суб’єкта управління (профільного міністерства, Фонду державного майна України тощо) або територіальна громада в особі відповідної сільської, селищної, міської ради, тому для реєстрації необхідно надати рішення саме цих органів.

По-третє, право оперативного управління та право господарського відання є похідними правами, тому їх реєстрація можлива лише за умови, що право власності за державою або територіальною громадою вже зареєстровано.

Зареєструвати право оперативного управління та право господарського відання можна звернувшись до управління з питань  реєстрації виконкому Криворізької міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» чи його територіальних підрозділів, інших акредитованих суб’єктів.

 

Ми працюємо для Вас!
Наші контакти:

 • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;    e-mail: vpr@kr.gov.ua.

 • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.

 

 

 

 

10 липня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради