Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Міський голова Юрій Вілкул: У березні місто відправить на оздоровлення в Польщу 27 криворізьких воїнів АТО

Створено: 2017-02-10 14:02:49Оновлено: 2017-02-10 14:05:19

У рамках підписаної угоди про співпрацю між Кривим Рогом і воєводством Нижньої Селезії учасники АТО пройдуть реабілітацію в одному з кращих санаторіїв Східної Європи – «Лендек Здруй». Для криворізьких військовослужбовців це лікування буде безкоштовним: 50% фінансування бере на себе міська влада, решта 50% - польська сторона. Місто вже перерахувало необхідні кошти.

У ході робочої наради щодо створення Центру реабілітації для учасників бойових дій ветеран АТО Володимир Альошкін зазначив, що у Кривому Розі проводиться велика комплексна робота з  реабілітації воїнів АТО. «Іноді навіть ніяково дивитися в очі хлопцям з інших міст, які скаржаться, що про них забули. Об'єктивно, такої підтримки, як у нас, на мою думку, немає ніде», - сказав В. Альошкін.

У тому числі, за дорученням мера Юрія Вілкула першим заступником Євгеном Удодом була досягнута домовленість з керівництвом Нижньої Селезії про реабілітацію учасників АТО в одній з кращих європейських здравниць.

Під час робочої наради заступник міського голови Костянтин Бєліков доповів меру: «Вже організована поїздка 27 учасників АТО в візовий центр в Дніпрі. Місто сплатило всі візові збори. На сьогодні вже для 15 чоловік оплачені путівки в санаторії. Всі витрати на проїзди у візовий центр, на проїзд до Львова і далі до самого санаторію будуть компенсовані за рахунок міської програми допомоги учасникам АТО».

Ветеран АТО Андрій Лещін, екс-замкомбата 53 бригади підкреслив: «У місті майже 5 тисяч учасників АТО. Ми дуже ретельно підходимо до формування списків, вибираємо тих, хто дійсно потребує допомоги. Хлопці не знають жодної проблеми. Все до копійки оплачується з місцевого бюджету. Починаючи від віз, закінчуючи проїздом, проживанням та лікуванням».

Після оформлення всіх документів на 25 лютого планується поїздка у Польщу. «Вже замовлені купейні вагони з Кривого Рогу до Львова. Зараз ми конкретно ведемо переговори з українською компанією – перевізником і зі Львова учасників поїздки автобусом доставлять до санаторію «Лендек Здруй», - сказав Бєліков.

Довідково:
З 2014 року медичну допомогу за рахунок міського бюджету в Кривому Розі вже отримали більше чотирьох тисяч в
оїнів. Бійці-криворіжці, які перебувають на обліку в амбулаторіях сімейної медицини, мають можливість отримувати ліки за пільговими рецептами, також, передбачена матеріальна допомога на оздоровлення.

 Також, у 2017 році в рамках комплексної програми соціальної допомоги, створеної з ініціативи мера і міської ради, солдати АТО і їх сім'ї продовжать отримувати адресну допомогу. У Кривому Розі учасникам АТО надається 50% знижка на житлово-комунальні послуги. Сім'ї загиблих учасників АТО на 100% звільняються від оплати послуг ЖКГ.

Для солдат АТО Програмою також передбачено:

- Виплата 500 грн. сім'ям солдатів АТО і сім'ям загиблих воїнів у зв'язку з тим, що уряд підвищив тарифи
- Виплата матеріальної допомоги -  5 тис. грн. на реабілітацію та лікування
-  Додаткова виплата матеріальної допомоги 1330 грн. на вирішення соціально-побутових проблем
-  Безкоштовне харчування в дитячих садах і школах для дітей солдатів, які проходять службу АТО
- Безкоштовне оздоровлення дітей в літній період у комунальному таборі «Слава»
- Діти воїнів АТО безкоштовно навчаються в школах естетичного виховання
- Безкоштовний проїзд в комунальному транспорті – трамваї і тролейбусі.
В тому числі, до отримання посвідчення.

Діє програма по виділенню земельних ділянок для будівництва житла. Лише у Кривому Розі учасники АТО можуть отримати її безкоштовно і за спрощеною процедурою, всі витрати з оформлення документів бере на себе місто. Крім того, до земельних ділянок будуть підведені комунікації – вода і електрика. Цього немає в жодному іншому місті.


 

10 лютого 2017

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради