Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Споживчий ринок

Створено: 2010-02-02 23:15:26Оновлено: 2018-02-09 16:49:24

«Розвиток торговельної галузі Кривого Рогу -  
впевнені кроки до європейських стандартів»

Сфера торгівлі та ресторанного господарства міста Кривого Рогу з урахуванням різнобічних інтересів забезпечує комфортне життя кожного мешканця, характеризується високим рівнем пристосованості до сучасних потреб в європейських стандартах. Завдяки збереженню напрацьованих ресурсів, стимулюванню торговельних процесів та запровадженню інновацій застосовуються новітні технології за креативними напрямами, впроваджується вітчизняний і закордонний досвід ведення торговельної діяльності.

Сучасні споживачі все частіше віддають перевагу новітнім формам організації торгівлі та відпочинку. У місті працюють такі торговельно-розважальні комплекси, як «Вікторі Плаза», «Плаза», «Ліберті», «Сонячна  галерея», «Терра» у яких розміщені об’єкти торгівлі, побуту, спорту та розваг, які у повній мірі задовольняють потреби населення й урізноманітнюють культурно-оздоровче дозвілля. Крім того, у місті працюють торговельні комплекси «Піраміда», «Аркада», «Соцмісто», «Червона»,  «Коопмаркет», які об’єднали у собі об’єкти торгівлі із широким асортиментом товарів.

Торговельна сфера  міста налічує понад 4000 об’єктів роздрібної торгівлі. Фактичний показник забезпеченості торговельними площами населення міста становить 692,5 м2 на 1 тис. осіб., що на 16,8% більше нормативу.

Забезпеченість населення міста посадковими місцями в закладах ресторанного господарства перевищує існуючий норматив майже на 30%. Особливим попитом у гостей та  мешканців міста є заклади ресторанного господарства з високим рівнем обслуговування: ресторани «Природа», «Вілен», «Околиця», «Танго», «Аврора», «Садиба», кафе «Копоть & Баклажан», «Джеронімо», «Авто-гриль Мисливець»,  «Водолій»,  «Айсберг», «Рандеву», «Босфор», «Каліфорнія», «Рів’єра», «Малина», «Ліверпуль», «Браво», мережа кафе «Мелроуз».

Незмінними є підприємницька ініціатива і активна громадська позиція у реалізації соціальних програм  на засадах  благодійності.  Так, на сьогоднішній день успішно функціонують проекти, які започатковані суб’єктами господарювання:

Соціальний проект «Зігріємо турботою ветерана»

З метою додаткового соціального захисту особам з інвалідністю внаслідок війни, підвищення шанобливого ставлення до них у місті діє соціальний проект «Зігріємо турботою ветерана». У рамках проекту, громадяни  зазначеної категорії мають змогу купувати лікарські засоби, побутову техніку, отримувати  медичні послуги за визначеними знижками. У перукарнях, пральнях і хімчистках їм безкоштовно надаються необхідні побутові послуги. Протягом дії проекту особи з інвалідністю внаслідок війни  безкоштовно отримали тонометри та засоби мобільного зв’язку.

Крім того, у місті діє налагоджена система торговельного обслуговування осіб з інвалідністю внаслідок війни через спеціалізовану мережу об’єктів торгівлі: у 14 відділах продовольчих магазинів понад 1 500 осіб з  інвалідністю внаслідок війни, забезпечуються продуктами харчування  першої необхідності – борошном, молоком, сиром, маслом тваринним, консервами молочними, рибними, олією, цукром, ковбасними виробами, м’ясом, у тому числі птиці, рибою, яйцями, чаєм, сіллю, крупами, макаронними виробами, за зниженими цінами та в 48 об’єктах торгівлі – хлібом, за пільговими цінами. Постільнохворим ветеранам з числа учасників бойових дій Другої світової війни надається безкоштовне молоко. Щорічний соціальний внесок підприємців складає майже 2 млн. грн.

Муніципальний проект «Найкраще – дітям»

За ініціативи суб’єктів господарювання міста десять років діє муніципальний проект «Найкраще – дітям». Даний проект направлений на впровадження додаткових заходів із соціального захисту сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю та онкохворі діти, створення для них сприятливих умов у придбанні товарів, лікарських засобів, наданні послуг. Щорічно для дітей з особливими потребами надаються знижки на товари й послуги на суму майже 1 млн. грн.

За період дії муніципального проекту значно розширено коло його учасників. Щороку до участі долучаються нові суб’єкти господарювання з  урахування вивчення кон’юнктури потреб споживачів проекту в товарах і послугах, чим розширюється  інфраструктура об’єктів бізнесу за різними сферами діяльності.

На сьогоднішній день у проекті приймають участь  136 суб’єктів господарювання, яким підпорядковано 271 об’єкт, серед них магазини продовольчих та непродовольчих товарів, заклади ресторанного господарства,  фармацевтичні об’єкти, об’єкти бізнесу з надання медичних, побутових спортивно-розважальних та телекомунікаційних послуг. Учасники проекту надають знижки до 50% від роздрібної ціни на ліки, товари та послуги.

Соціальний проект «Кривий Ріг – місто дитячих розваг»

В рамках соціального проекту «Кривий Ріг – місто дитячих розваг»  суб’єктами господарювання забезпечується змістовне дозвілля для дітей з інвалідністю, дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, дітей військовослужбовців, які брали або беруть участь у антитерористичній операції на сході України, дітей внутрішньо переміщених осіб з територій південних і східних областей України. За  період дії проекту безкоштовно скористалися послугами розважальних комплексів, дитячих атракціонів та ігрових майданчиків майже 30 тисяч дітей, підприємцями надано розваг на загальну суму майже 600,00 тис. грн.

 

Соціальний  проект  «Підприємницький воркшоп»

Відповідно до Стратегічного плану розвитку міста з 01.06.2017 до Дня захисту дітей  започатковано  новий соціальний  проект   «Підприємницький воркшоп». До проекту залучено  кращих суб’єктів господарювання міста, які надають послуги з моделювання та пошиття одягу, перукарської майстерності,  хімічного чищення одягу, готельного бізнесу, ресторанного господарства. Підприємці проводять майстер-класи для дітей з інвалідністю, дітей з малозабезпечених сімей та позбавлених батьківської опіки. Метою проекту є надання можливості підростаючому поколінню  здобути навички цікавих та затребуваних нині професій, визначитися із професійними вподобаннями, а також забезпечить змістовне дозвілля. Протягом 2017 року об’єкти бізнесу міста  відвідали понад 470 дітей, які випробовували себе в приготуванні різноманітних страв, солодощів,  пошитті шкіряного одягу, готельному обслуговуванні, хімічному чищенні одягу, перукарському мистецтві.


 

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради