Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Розвиток підприємництва у сфері послуг

Створено: 2010-02-16 08:54:21Оновлено: 2020-02-07 15:32:23

Послуги забезпечують задоволення конкретних потреб людей та належний рівень їх життєдіяльності.

На сьогоднішній день в місті  функціонує 2 041 об’єкт сфери послуг, з яких побутові послуги пред-ставлені 421 салоном краси, хімчистками і пральнями – 24, станціями технічного обслуговування автомобілів – 203, ательє з пошиття, ремонту одягу та взуття – 289, ремонтом побутових приладів – 115. Сукупний обсяг реалізованих послуг склав 5627,7 млн. грн.

В розрізі послуг розподіл питомої ваги послуг у загальній структурі реалізованих нефінансових послуг виглядає наступним чином.

Послуги операцій з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям займають домінантну частину загального обсягу реалізованих послуг (41,6%). Стабільно високою залишається питома вага підприємств на ринку посередницьких послуг, де можна без значних втрат отримати прибутки, особливо у співпраці з великими підприємствами міста.

Другим  вагомим показником сфери послуг є діяльність транспорту та зв’язку. Відповідно до Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу передбачено розвиток муніципального транспорту. Питома вага транспортних послуг, які надаються мешканцям міста, становить 34,6% від загального обсягу послуг.

Надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту фактично становлять 6,6% у загальному обсязі послуг.  Ураховуючи розвиток у місті об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, коли городяни самі вирішують нагальні комунальні, індивідуальні проблеми дає підстави прогнозувати зростання до 2022 року попиту на такий вид послуг до 7,5%.

Подібна ситуація відбулася на ринку послуг культури та спорту освіти, охорони здоров’я, соціальної допомоги. Частка цих послуг у загальному обсязі на рівні 4-5%. Стабільна орієнтація державної політики на підтримку населення, покращення якості освітніх послуг дає можливість прогнозувати зростання цих факторів до 2022 року до 0,4%.

Діяльність готелів та ресторанів складає 5,2% відсотка в загальному обсязі послуг. Ураховуючи розвиток промислового туризму, в місті запроваджено муніципальний проект «Криворізька гостинність», в рамках якого  відвідувачі  в  окремих об’єктах бізнесу отримують знижку на товари та послуги.

В місті Кривому Розі наразі діє 13 готелів, у 2019 році відкрито ще 1 хостел в Інгулецькому районі.

За дослідженнями КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» особливим попитом у туристів користуються готелі та ресторани у складі «Парк Хаус», «Рейкордц Аврора», «Центральний», «Дружба». В ці об’єкти для проживання цільово направляються організовані туристичні групи. Спів-праця  з  готельєрами,  організаторами туристичного бізнесу міста в рамках проекту «Криворізька

процесів обслуговування туристів та нарощування обсягів реалізації послуг до 2022 року. 

Обсяг реалізації послуг з ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку складає 2,5%. 

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.