Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Загальна інформація щодо інвестиційної діяльності

Створено: 2010-02-02 23:15:26Оновлено: 2024-12-24 09:31:41



Інвестиційний паспорт 2021
Інвестиційні проекти
Кластерний аналіз Кривого Рогу
Інвестиційні можливості будівельного кластера

Путівник інвестора


Кривий Ріг – місто обласного підпорядкування Дніпропетровської області, що посідає важливе місце в економіці України.

Головною містоутворюючою галуззю є чорна металургія. На сьогоднішній день у місті добуваються три основні промислові типи залізних руд: багаті руди, магнетитові й окислені залізні кварцити.

Основою економіки Кривого Рогу є промисловість, що представлена гірничо-металургійним кластером, який складається з близько 140 підприємств, які виготовляють та реалізують промислову продукцію. За підсумками 2021 року за показником обсягів реалізованої промислової продукції Кривий Ріг посідає одну із лідируючих позицій серед інших міст України. Частка Кривого Рогу в обсязі реалізованої промислової продукції України становить близько 7% , Дніпропетровської області 48%.

Економічний потенціал міста – 38,1 тис. суб’єктів господарювання: 26,2 тис. фізичних осіб-підприємців, 11,9 тис. юридичних осіб (станом на 01.10.2023 р.).

Середньомісячна заробітна плати у місті за 2021 рік розрахунково становить  14 849 грн. Середня заробітна плата по Кривому Рогу перевищує показники по Дніпропетровській області та України на 8,5% і 7,8% відповідно та є в 2,3 рази більшою за мінімальну заробітну плату (6 500 грн).

Інвестиційна діяльність в місті здійснюється відповідно до вимог законодавчих та нормативних актів України. Суб’єктами інвестиційної діяльності виступають як приватні інвестори, так і органи влади. Приватні інвестори здійснюють інвестування в створення, переоснащення та розвиток власного бізнесу, а органи влади – в об’єкти соціально-культурного й комунального призначення.

Вже більше десяти років у Кривому Розі успішно реалізується практика соціального партнерства, що полягає в поєднанні зусиль і ресурсів влади та бізнесу міста задля спільного втілення соціально-економічних і культурних проєктів в усі сфери його життєдіяльності.

Основними компаніями-інвесторами міста є найбільші в Україні підприємства та відомі світові корпорації, що забезпечують економічний розвиток Кривого Рогу та України. У зв’язку з військовими діями з боку російської федерації більшість промислових підприємств Кривого Рогу скоротили обсяги виробництва або тимчасово призупинили діяльність.

Налагодження ділових зв’язків з представниками закордонних держав залишається пріоритетним напрямом зовнішньоекономічної діяльності міста. Міською владою ведеться робота із залучення фінансування для підтримки життєдіяльності міста в умовах воєнного стану. Проводяться пошук міжнародних партнерів, зустрічі, переговори та конференції з ними з метою отримання грантової та гуманітарної допомоги у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та медичного обладнання для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО), реалізації проєктів з ремонту медичних закладів та місць компактного проживання ВПО, а також на допомогу мешканцям міста, постраждалим від наслідків війни.

Задля підтримання економіки міста виконкомом Криворізької міської ради вживається ряд заходів стосовно максимальної підтримки та розвитку суб’єктів господарювання міста у воєнний час. Так, відповідно до рішення виконкому Криворізької міської ради від 25.01.2023 №92 «Про підтримку бізнесу в місті в період воєнного стану» міська влада здійснює активну роботу у напрямку залучення суб’єктів господарювання та осіб, які мають бізнес ідеї, до участі у державних грантових програмах та грантових програм від міжнародних організацій. Інвестування у власну справу забезпечить не тільки розвиток бізнесу, а й позитивно вплине на соціально-економічний розвиток усього міста.

Загалом у 2023 році значна частина грошових ресурсів були спрямовані на реалізацію першочергових заходів, необхідних для виконання покладених функцій, зокрема для ліквідації наслідків терористичних атак на місто, його критичну інфраструктуру, також допомогу криворіжцям, постраждалим від терористичних атак, майно яких було знищено/пошкоджено під час бомбардування житлових будинків та особам, які отримали поранення.

 Співпраця з українськими організаціями:

Організація

Дата

Проєкт

Результати співпраці

1

Всеукраїнська громадська організація «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД)

2017

Проєкт USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження»

Впроваджено першу електронну систему «Громадський проєкт» у місті, що забезпечує прозорість і автоматизацію процесів подання та представлення для голосування проєктів, електронного голосування за проєкти, зв’язок з авторами проєктів, оприлюднення інформації щодо відібраних проєктів та стану їх реалізації

2

Український фонд соціальних інвестицій

Травень 2019- по теперішній час

Укладено Меморандум про наміри щодо спільної співпраці

Упровадження субпроєкту «Створення житлових умов для ВПО в м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область (соціальне житло – квартири)/ KFW». Згідно з указаним Меморандумом передбачається створення житлових умов для ВПО в м. Кривому Розі.

Планується капітально відремонтувати І-й поверх гуртожитку на вул. Каткова, 25, у результаті чого будуть створені 17 житлових приміщень для вказаної категорії громадян.

Липень 2020

Меморандуми про наміри співпраці за субпроєктами

Упровадження субпроєктів:

1) «Покращення умов надання послуг дошкільної освіти в м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область/KfW».

Згідно з Меморандумом передбачається відновлення/ремонт «Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №255», а саме впровадження енергоефективних заходів.

 

2) «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у амбулаторії ЗПСМ №6 ЦПМСД №5, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область/KfW».

3) «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у амбулаторії ЗПСМ №1 ЦПМСД №7, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область/KfW».

 

Згідно з Меморандумами 2 та 3 передбачається проведення будівельних робіт з капітального ремонту зазначених медичних закладів, а саме впровадження енергоефективних заходів.

16.03.2021

Рамкова угода за субпроєктом
«Покращення умов надання первинної медичної допомоги у амбулаторії ЗПСМ №6 ЦПМСД №5, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область/KfW»

Капітальний ремонт внутрішніх приміщень 1-го поверху

07.07.2021

Рамкова угода за субпроєктом
«Покращення умов надання первинної медичної допомоги у амбулаторії ЗПСМ №1 ЦПМСД №7, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область/KfW»

Капітальний ремонт внутрішніх приміщень 2-го поверху

09.11.2022

Рамкова угода за субпроєктом «Створення житлових умов для ВПО в м. Кривий Ріг, по вул. Кропивницького, 63а, Дніпропетровська область (квартири для тимчасового проживання ВПО)/ KfW»

Створення житли для тимчасового проживання внутрішньопереміщених осіб

3

Громадська спілка «Національна туристична організація України»

20.02.2020

Договір про членство в громадській спілці

Співпраця з питань розвитку туризму у місті Кривому Розі, можливість для комунікації учасників між собою, сприяння розвитку міжнародного співробітництва

4

КУ «Інститут міста» Львівської міської ради

22.07.2020

Меморандум про співпрацю

Сторони розвивають співпрацю в напрямках:

- спільне написання та реалізація грантових проєктів;

- спільна участь у національних та закордонних симпозіумах, конференціях, круглих столах, форумах тощо;

- налагодження партнерства з міжнародними організаціями з метою залучення закордонного досвіду і коштів для реалізації та фінансування спільних проектів, та інше

5

Державна організація «Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства»

15.09.2020

Укладено Меморандум про співробітництво

Створення основи для плідної співпраці з питань реалізації проєктів на умовах державно-приватного партнерства та напрацювання успішного досвіду у впровадженні ДПП

6

Державна установа «Фонд енергоефективності»

15.09.2020

Укладено Меморандум про співпрацю

-  сприяння в розробці та реалізації програми фінансування заходів з енергоефективності для ОСББ;

-  консультаційна допомога для проведення роз’яснювальних заходів представникам ОСББ та громадськості щодо впровадження заходів з енергоефективності у житловому фонді;

- підготовка пропозицій щодо удосконалення законодавства в частині впровадження заходів з енергоефективності у житловому фонді та інше

7

ТОВ «Х’ЮМАН»

20.09.2022

Меморандум про взаємодію і співробітництво

-  Надання закладам загальної середньої освіти міста Кривого Рогу сучасних інструментів для організації змішаної освіти, аналітики навчального процесу та комунікацій шляхом впровадження системи «HUMAN. Школа»;

-  Забезпечення педагогічного складу та шкільної адміністрації у ефективній організації освітнього процесу в цифровому середовищі

 

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради