Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Інгулецький район

Створено: 2010-02-02 23:15:26Оновлено: 2016-10-24 09:24:59

Історія Інгулецького району розпочинається 30 грудня 1962 року, коли Указом Президії Верховної Ради УРСР, за рахунок виділення частини Дзержинського району, підпорядкування міста Інгулець (до 2002 року м. Інгулець не входило до складу району) та селища Зелене Широківського району, було створено четвертий у місті Кривому Розі промисловий район. 

Площа району складає 105 кв. км, загальна протяжність 57 км. 
Інгулецький район є південними воротами Криворіжжя. Район має добре розвинуту й взаємоповязану структуру промислового, культурного, громадського життя. На його території мешкає близько 57 тисяч жителів. Діють 50 підприємств промисловості та будівництва, житлово-комунального господарства і харчової промисловості, на яких працюють більш ніж 30 тисяч чоловік. 

Основною потужною силою промисловості і будівництва району є ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», Гірничорудний департамент ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПрАТ «Криворіжаглобуд». Ці підприємства слава трудового Кривбасу, що тісно поєднуються з живописними краєвидами берегів Інгульця, легендарної річки нашого міста. 

Сьогодні Інгулецький район лідер в галузі гірничо - збагачувальної промисловості, впровадженню нових технологій та розробок. 

Імідж району підтримують біля 400 обєктів малого бізнесу, які щороку створюють нові сучасні фасади закладів торгівлі та сфери обслуговування. 

Мережа освітніх закладів складається з: 11 загальноосвітніх шкіл; гімназії; 3-х шкіл-інтернатів; 16 дошкільних закладів; 2-х вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та Інгулецького професійного ліцею. Педагогічний склад в навчальних закладах району налічує 854 педагоги, серед них 57 педагогів мають педагогічне звання «Вчитель-методист», 69 – «Старший вчитель». 

Спортивна база району одна з кращих у місті і представлена: дитячо-юнацькою спортивною школою, 2 палацами спорту, 2 стадіонами, 3 плавальними басейнами, 4 футбольними полями, 106 спортивними майданчиками, Центром туризму, краєзнавства та екскурсій. 

На території району знаходяться 2 палаци культури, 2 музичні школи, 2 центри дитячої та юнацької творчості, 4 бібліотек. 

Район має свої традиції, це проведення щорічних фестивалів «Душі криниця», «Срібне джерельце» - який має статус обласного фестивалю, військово-спортивна гра «Інгульчани». Та особлива добра традиція району, це святкування Дня Перемоги. 9 травня першими в Україні на світанку о 04.00 годині, тисячи інгульчан урочистою ходою йдуть до пам'ятника загиблим воїнам, щоб вшанувати пам'ять героїв, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. 

В рамках програми соціального партнерства між підприємствами та владою була здійснена комплексна програма реконструкції житлового масиву Південного гірничо-збагачувального комбінату: прокладено безшумні трамвайні колії, оновлено покриття автодоріг та тротуарів, реставровані фасади будинків та зупинки громадського транспорту, створені нові зони відпочинку. Також, в рамках цієї програми було здійснено реконструкцію центральної вулиці житлового масиву Інгулець, проспекту Перемоги : оновлено покриття автодоріг та тротуарів, запущено в дію реконструйований світлодимнамічний фонтан, створені нові зони відпочинку, встановлені нові спортивні та дитячі майданчики. Життя не стоїть на місці, район розвивається, кожного року втілюються в життя новітні, сучасні проекти.

Отже, Інгулецький район з кожним роком будується та розвивається, стає більш зеленим, більш доглянутим та привабливим, зручним та комфортним у всіх сферах діяльності, набуває сучасного вигляду. 

Ми любимо свій чудовий район, пишаємося його досягненнями, працюємо в ім’я його процвітання та добробуту. 

Але особливою гордістю і окрасою району були і є працьовиті, мужні, горді, віддані йому люди. Серед них гірники, медики і освітяни, працівники культури, спорту, бізнесу. 

Район, як і раніше залишається місцем народження, зростання і самовизначення тисяч людей, багато з яких відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами.


Детальнішу інформацію дивіться на сайті Інгулецької районної у місті ради© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.