Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Металургійний район

Створено: 2010-02-02 23:15:26Оновлено: 2018-02-19 12:00:14

Металургійний (раніше Дзержинський) район Кривого Рогу – один з перших трьох районів, утворених на території міста влітку 1936 року. Своїм народженням район зобов’язаний промисловому зростанню Криворізького басейну, розвитку рудоуправління імені Ф.Е. Дзержинського та Криворізького металургійного заводу, який і до цього часу складає промислову основу міста, залишаючись найпотужнішим металургійним підприємством України.

Війна круто змінила долі мешканців району. Одні з них пішли на фронт, інші демонтували на Урал промислове обладнання. Тільки до Нижнього Тагілу виїхало сімдесят три тисячі криворіжців. Це були, в основному, металурги та їх сім’ї.

Важкий тягар ліг на плечі мешканців району в післявоєнний період. Однак, уже в 1945 році були відновленні та запрацювали коксохімічний та цементний заводи. Перші тонни чавуну було отримано на відбудованих доменних печах “Криворіжсталі”.

У 50-60-х роках значних масштабів набуло житлове та соціально-культурне будівництво в районі. Створюються нові потужні будівельні організації, відкриваються металургійний, будівельний, коксохімічний технікуми, філіал металургійного інституту, нові навчальні корпуси гірничо-рудного інституту. Район стає діловим і освітнім центром, в якому зосереджуються вищі навчальні заклади міста.

Індустріальна міць району продовжувала зростати і в 70-ті роки. У 1974 році була введена в експлуатацію дев’ята доменна піч – найпотужніша у світі, з обсягом продукції понад 2,5 млн. т чавуну за рік.

80-ті роки в історії розвитку району позначені пуском швидкісного трамваю, з’являються сучасні багатоповерхові будинки. У 1984 році своє п’ятдесятиріччя відзначив комбінат “Криворіжсталь”, на той час як найпотужніше підприємство галузі з повним металургійним циклом.

Подальшого розвитку набув район у нових економічних умовах незалежної держави. Значні переміни дали потужний імпульс ринковим процесам. Металургійний район став піонером у народженні та розвитку малого і середнього підприємництва міста, привабливим для інвестиційного клімату. Значні позитивні зміни відбулися і в інших сферах життєдіяльності. Ми пишаємося тим, що у нашому районі зосереджено високий інтелектуальний потенціал, основу якого складає цілий ряд вузів і технікумів.

Як справжній культурний центр міста, район вирізняється своїми духовними і естетичними надбаннями, що робить його улюбленим місцем відпочинку і дозвілля багатьох криворіжців і гостей.

Справжньою окрасою району є музичний фонтан на площі перед будівлею виконкому міськради. Сучасною льодовою ареною, зведеною у районі, не тільки суттєво зміцнено фізкультурно-спортивну базу, але й закладено фундамент для швидкого розвитку у Кривому Розі таких популярних видів спорту, як хокей і фігурне катання. І це далеко не єдині позитивні зрушення, які підтверджують авторитет Металургійного району.

Тож, повноцінна, змістовна і потужна інфраструктура району є надійною основою для благополуччя і добробуту мешканців, зростання і виховання працьовитих, наполегливих, творчих та ініціативних людей.


Детальнішу інформацію дивіться на сайті районної у місті ради

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.