Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Первоцвіт – початок весни!

Створено: 2017-03-06 14:55:00Оновлено: 2017-03-06 14:55:32

Весна – чи не найпрекрасніша пора року. З найпершими теплими променями сонця пробуджується природа, в прогалинах снігу з’являються перші весняні підсніжники, проліски, шафрани та інші ранньоквітучі рослини, занесені до Червоної книги України.

Щовесни виникає проблема незаконного збирання та торгівлі ранньоквітучими видами рослин. Задля збереження рослин, Мінприроди розпочало щорічну операцію "Первоцвіт", мета якої є запобігання протиправному збиранню та продажу ранньоквітучих рідкісних видів рослин.

Водночас Державна екологічна інспекція України отримала доручення  терміново організувати природоохоронний захід "Первоцвіт – 2017" та негайно вжити заходів щодо запобігання незаконної торгівлі об’єктами Червоної книги України. Зокрема, до акції також залучаються працівники органів поліції.

Діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин занесених до Червоної книги України. Відповідно до ст. 881 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.).

Закликаємо всіх небайдужих громадян, громадські організації та засоби масової інформації в місті Кривий Ріг долучитися до акції "Первоцвіт-2017". Бережіть первоцвіти! Не зривайте квіти заради сумнівного сьогочасного задоволення, не купуйте їх на стихійних ринках. І тоді наші нащадки зможуть побачити це чудо природи!


 

06 березня 2017

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради