Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

З нагоди Міжнародного дня біологічного різноманіття

Створено: 2017-05-22 17:04:35Оновлено: 2017-05-22 17:07:14

Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 2017 рік проголошено Міжнародним роком сталого туризму. У зв’язку з цим, відповідно до повідомлення Секретаріату Конвенції про біорізноманіття темою Міжнародного дня біорізноманіття цього річ визначено "Біорізноманіття та сталий туризм".

Гармонійний розвиток і співіснування біорізноманіття та туристичної діяльності передбачає отримання вигод від туризму для покращення стану біорізноманіття та екосистем, а також отримання вигод від біорізноманіття для розвитку туризму. Це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні питання збереження і раціонального використання біорізноманіття для розвитку туризму та зменшення негативного впливу туризму на біорізноманіття і збереження довкілля.

Організація таких видів туристичної діяльності, як екотуризм, оздоровчий туризм, агротуризм та інші, великою мірою залежать від біорізноманіття.

Біологічне різноманіття є основою для життя та основних послуг,що надаються екосистемами. Біорізноманіття підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності.

З метою формування позитивного інвестиційного іміджу міста, забезпечення  розвитку туристичної галузі, збереження унікальних об’єктів історико-індустріальної спадщини Кривого Рогу та позиціювання його як центру туризму, рішенням Криворізької міської ради від 24.12.2015 №29, затверджена  Програма промислового туризму в місті Кривому Розі на 2016-2020 роки (далі - Програма).

В межах реалізації Програми у 2016 році в місті розроблено, апробовано та вдосконалено 57 туристичних маршрутів різної складності, у тому числі 9 нових екскурсійних маршрутів містом ("Кривий Ріг - екологічний", "Від Червоної до Карачунів", "Деконська петля", "Червоне озеро Кривбасу", "Стара Галковка", "Криворізький тунель Кохання і маєток Харіна", "Провалля Кривбасу", "Від Фрунзе до Сухої Балки", "Криворізьке море ЦГЗК") та 3 екологічні екскурсії "Полігон відходів", "Річкою Саксагань" і "Відродження криворізької води".

Впродовж І кварталу 2017 року було розроблено 3 нових туристичних маршрути,  в тому числі "Кривий Ріг – зимова зона відчуження", "Зимовий Гранд каньйон" , розроблена програма одноденного туру "Кривий Ріг унікальний".

Всього у І кварталі 2017 року по об’єктам промислового туризму було проведено 220 екскурсій, які відвідало 4 268 екскурсантів.

З переліком туристичних маршрутів має змогу ознайомитися кожен охочий на сайті промислового туризму (krt.dp.ua), а також заповнити заявку на участь у екскурсії.

З метою просування промислового туризму міста на вітчизняний і світовий ринки, 23-24 лютого поточного року прийнято участь у Міжнародному туристичному ярмарку в місті Вроцлав (Республіка Польща).

Також 14 лютого 2017 року відбулося проведення круглого столу на тему "Розвиток промислового туризму в Кривому Розі як інструмент регіонального розвитку та найважливіший елемент туристичної привабливості України" за участю директора Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

При цьому слід зазначити, що для створення екологічно безпечних та комфортних умов для життя населення міста Кривого Рогу та поліпшення  стану довкілля рішенням Криворізької міської ради від 28.09.2016 №901затверджено Міську програму вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки (далі-Міська еко-логічна програма), мета якої досягається шляхом реалізації відповідних цілей  і конкретних завдань, в тому числі щодо охорони й збереження біорізноманіття міста, формування екологічної культури населення.

В межах реалізації Міської екологічної програми передбачено реалізацію заходу щодо створення ландшафтних рекреаційних парків на порушених та відпрацьованих землях, а саме геологічного парку "Сланцеві скелі" на вул. Севастопольській у Саксаганському районі м. Кривого Рогу. Враховуючи унікальність природного ландшафту та геологічної будови виходів на денну поверхню аспідних сланців у Саксаганському районі міста, на  базі об'єкту природно-заповідного фонду – геологічної пам'ятки природи місцевого значення "Сланцеві скелі" створюватиметься геологічний парк, який сприятиме збереженню біорізноманіття та в майбутньому може бути включений до мережі екскурсійних і туристичних маршрутів.

Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття –  чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.


 

 

22 травня 2017

© 2009—2017, Виконком Криворізької міської ради