Офіційний сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

З нагоди Днів заповідників та національних парків – Марш парків, що відзначаються 18-22 квітня

Створено: 2017-04-18 13:15:58Оновлено: 2017-04-18 13:18:38

Марш парків - це масова екологічна акція, що має на меті підняття авторитету охороняємих природних територій в очах місцевого населення і надання допомоги заповідникам і національним паркам.

Україна розглядає природно-заповідний фонд, як складову частину світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною. До природно-заповідного фонду України належать: природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища, штучно створені об'єкти - ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.

На території м. Кривого Рогу розташовано 14 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 375,45 га.

Три об'єкти мають статус об'єктів загальнодержавного значення: ландшафтний заказник "Балка Північна Червона"; геологічна пам'ятка природи "Скелі МОДРу"; Криворізький ботанічний сад Національної академії наук України.

11 об’єктів є об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення: парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва "Парк ім. Федора Мершавцева"; Дендрологічний парк; ландшафтні заказники: "Візирка" та "Балка Північна Червона"; геологічні пам’ятки природи: "Сланцеві скелі", "Скелеватські виходи", "Виходи аркозових пісковиків", "Пісковикова скеля", "Виходи амфіболітів"; ботанічні пам’ятки природи: "Дерево культурної груші", "Старовинна груша на Карнаватці".

На кожен з об’єктів оформлено охоронне зобов’язання, яким визначено суб’єкта господарювання, що забезпечує їх охорону та збереження.

Кожної весни місто чепуриться після зими, наводячи чистоту й порядок.  Так, згідно з розпорядженням міського голови від 14.03.2017 №48-р "Про проведення заходів щодо забезпечення чистоти та порядку в м. Кривому Розі в 2017 році" 08 квітня 2017 року проведено суботник з благоустрою, мета якого - прибирання та ліквідація стихійних звалищ, озеленення міста, поліпшення довкілля, покращання його санітарного та естетичного стану.

Висаджено  650  дерев,  780 кущів, ліквідовано 29 сміттєзвалищ. В рамках Всеукраїнської екологічної акції "Посади дерево миру" в сквері біля Центру медичної реабілітації учасників бойових дій АТО на вул. Поперечна,1 висаджено більше півсотні дерев (береза, горобина), кущі спіреї.

Прибрано зелені зони та території об’єктів  природно-заповідного фонду - геологічних пам’яток природи: "Сланцеві скелі" у Саксаганському районі, "Пісковикова скеля", ландшафтного заказника "Візірка" у Інгулецькому районі, парку-памятки садово-паркового мистецтва "Парк ім. Федора Мершавцева" у Центрально-Міському районі, Дендрологічного  парку у Довгинцівському районі.

До зазначеної акції залучились понад 41 тис. учасників заходу – молодь, представники громадських організацій, суб’єктів господарювання, працівники виконкомів міської та районних у місті рад, соціальної сфери. Мешканці міста свідомо беруть участь в заходах і все частіше не за примусом, а за власним бажанням упорядковують прибудинкові території, висаджують дерева та квіти.  Бо це цілком природно – бачити навколишній світ красивим та докладати до цього власних зусиль.

І тоді обов'язково справдяться мрії одного з учасників щорічного міського конкурсу студентських наукових робіт з питань екології, що на виконання розпорядження міського голови від 24.05.2012 №129-р проводиться в 2017 році, який у своїй роботі написав: "Хочеться впасти в траву, зажмурити очі і лежати так нескінченно довго, слухати співи пташок і плескіт струмка і насолоджуватися чистим повітрям. Чого ще потребує людська душа? Ось це мабуть і є щастя…"

 


 

18 квітня 2017

© 2009—2018, Виконком Криворізької міської ради